h.mindbodygroups

 

ד'ר נפתלי הלברשטאט משמש היום כמנהל האקדמי של המרכז להכשרה מיומנויות גוף ונפש. לאחר השלמת ה- PhD בפסיכולוגיה קוגניטיבית מהאוניברסיטה העברית, עסק בפיתוח מענים לאוכלוסיות במגוון מצבי סיכון (ביניהם, משפחות במעגלי התעללות, אנשים בשיקום פסיכיאטרי, קשישים, חיילים ואזרחים שלקחו בתגובות פוסט טראומתיות, ועוד). הכשרתו הקלינית היא כמטפל ומדריך בשיטות הטיפול ההתנהגותיות-קוגניטיביות (CBT). הכשרה זו והניסיון הצבאי כחוקר ומטפל בפוסט-טראומה בלחימה, הובילו אותו להקים ולפתח תחום עשייה של מענה לפסיכו-טראומה במסגרת של ג'וינט ישראל שהא הוביל בשנים 2002-2008. הוא נשלח לסרי לנקה כחבר בצוות ישראל להכשיר צוותים רפואיים במענים טיפוליים אחרי הצונאמי ושימש יועץ לאנשי מקצוע בלואיזיאנה, ארה'ב אחרי אסון קטרינה. נפתלי נמנה בין הפקולטה הבינלאומית של המרכז לרפואה גוף-נפש (CMBM) בארה'ב. הוא משתמש, מפתח ומפיץ גישה הוליסטית זאת בכל עשייתו.


ד'ר רונדה אדסקי היא המנהלת קלינית של מרכז ההכשרה למיומנויות גוף ונפש בארץ ומעבירה קבוצות גוף-נפש והדרכה. היא נמצאת בפקולטה הבינלאומית של המרכז לרפואה גוף-נפש (CMBM) בארה'ב. ד'ר אדסקי הינה פסיכולוגית קלינית ועובדת במרכז לטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) של בביה'ח הדסה בירושלים כמרצה, מדריכה, מטפלת וחוקרת . היא מרכזת את תכנית ההכשרה ב- CBT בבי'ח הדסה. היא חברה מומחת ומדריכה באירגון הטיפול ההתנהגותי הקוגניטיבי (איט'ה) בארץ. ד'ר אדסקי מדריכה ב- CBT עבור קו'ח מכבי וכללית. היא מטפלת במסגרת פרטית בחרדה ובהפרעות אכילה ומצב רוח באמצעות ה- CBT . היא בעלת תואר Phd בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת Concordia, קנדה, ופוסט דוקטורט מאוניברסיטת Yale, ארה'ב משנת 1997 וניהלה את הקליניקה לשירותים פסיכולוגיים במחלקה לפסיכולוגיה של Yale.


תמי אבנת מילר פסיכולוגית קלינית מדריכה ומומחית להיפנוזה. פסיכולוגית ראשית ב'מענה', עובדת בתחנה עירונית למתבגרים בירושלים, בה היא עובדת בחמש עשרה השנים האחרונות. מטפלת במבוגרים בקליניקה פרטית. כיום תמי חלוצה בהתאמת המודל של קבוצות גוף ונפש לעבודה עם בני נוער. מאמינה בשילוב של פסיכותרפיה עם כלים של עבודת גוף נפש והיפנוזה. חיה בירושלים ואוהבת את יופיה וייחודה, נשואה ואמא לשני בנים.


ד'ר נעמי באום פסיכולוגית חינוכית. בעלת תואר שני ושלישי מארה'ב. מנהלת יחידת חוסן של המרכז הישראלי לטיפול בפסיכוטראומה. עבדה בבתי ספר רבים ובמסגרות חינוכיות נוספות בארה'ב ובארץ וניהלה שרות פסיכולוגי חינוכי (שפ'ח). בשנתיים בהן היתה עמיתה בבית הספר למנהיגות חינוכית בירושלים, השתלמה בנושאי טראומה וחירום וכתבה פרויקט בנושא.

אברהם ברגר (ברגי) נשוי ואב לשני ילדים מקסימים. תושב הגליל העליון באזור עמק החולה.במסע האישי שלו אסף ידע מגוון משיטות ריפוי שונות. בין התחנות החשובות שעיצבו את עבודתו והתמחותו בטיפול רגשי גופני המשלב מגוון כלים: שיחה, מגע, תנועה, מדיטציה, יצירה, נשימה, טבע ועוד. מפגש עם מדיטציה טרנסנדנטאלית וביקור ממושך באשרם של פונה בהודו . לימודי איזון גוף נפש במכללת רידמן וחבר בצוות ההוראה בין השנים 1999-2003. כולל הדרכה מקצועית ופיקוח על מטפלים בקליניקה בבית חולים באר יעקב. מטפל באיזון גוף נפש ופסיכותרפיה גופנית (ביוסינטזה). מנחה סדנאות בפורמטים מגוונים בינהם גם סדנאות בטבע.יעקב ברגר נשוי ואב לשתי בנות. תושב מדרשת בן גוריון בנגב. פסיכולוג קליני וחינוכי מומחה. עובד בשירות הפסיכולוגי החינוכי בדימונה, במרכז הטיפולי במועצה אזורית רמת נגב, ובמרפאה לטיפול בנפגעי טראומה במרכז לבריאות הנפש בבאר שבע. במסגרת שירות מילואים, משרת בחוליית הפסיכולוגים ביחידת מודיעי נפגעים. מנחה קבוצות וסדנאות גוף נפש למגוון רחב של בעלי מקצוע מתחום הבריאות והחינוך ולקהל הרחב.

אברהם גנדל סיים תואר בכלכלה בארה'ב אך אחרי מספר שנות עבודה בניהול עסקים הכיר ברצונו האמיתי לעסוק בבריאות ועריכת שינויים לטובה בחיי אדם. כתוצאה, הוא סיים תואר נוסף באוסטיאופתיה ריפוי טבעוני-naturopathy באנגליה. אברהם עובד באופן הוליסטי ומדגיש תפקידם של גוף ונפש בתהליך הריפוי. הוא מנצל שיטות טיפול עדכניים ביותר הכוללים: Darkfield Microscopy, Homeopathy, Osteopathy, Nutritional and Lifestyle Counseling וNLP, שיטה שבה הוא מומחה. אברהם מנהל את המרכז לרפואה אינטגרטיבי ברמת בית שמש והוא מלמד בזירה הבינלאומית. הוא חי ברמת בית שמש עם רעייתו וחמשה ילדיהם.
דורית גרוס תואר שני בפסיכולוגית חינוכית מומחית ומדריכה, ומטפלת משפחתית מוסמכת. בעלת קליניקה פרטית בקרית אונו. היא עוסקת בטיפול משפחתי, זוגי ופרטני, באבחון ובטיפול בילדים ובני נוער ובלקויי למידה. לפני אתה לגימלאות מהשרות הפסיכולוגי החינוכי של עירית תל אביב, הייתה גב' גרוס חברה בצוות החרום של העיריה השתתפה בטיפול בנפגעי פעולות איבה. דורית ריכזה והנחתה סדנאות במיומנויות גוף-נפש לסגל הפיקוד של שמר הגבול באוניברסיטת בר אילן במסגרת מרכז אילה של בית הספר לחינוך. כמו כן היא מנחה סדנאות מיומנויות גוף נפש בכנס השנתי של הפסיכולוגים החינוכיים, בבית הספר הגבוה לפסיכולוגיה חינוכית בשפ'ח תל אביב במסגרות של השתלמויות מורים.


שרה הרמתי פסיכולוגית קלינית ורפואית. נשואה ואם לשלש בנות גדולות ופורחות. עובדת במרכז רפואי הדסה בירושלים, ובאופן פרטי ב-20 שנה האחרונות. העבודה כפסיכולוגית קלינית בהדסה היתה בעבר עיקר תחום הפרעות אכילה. בהמשך עבדה כחמש שנים כאחראית תכנית התמחות במכון 'מענה' של עיריית ירושלים, טיפול בנוער. היום אחראית על תכנית התמחות בפסיכולוגיה רפואית בהדסה. מחוץ למסגרות הציבוריות עבודת תחום הטיפול הנפשי, במתבגרים ובמבוגרים. נטיית לבה בעבודה הטיפולית היא דגש על חיבור עם כוחות הבריאות וההבראה של הנפש. נטיית לב זו, בשילוב עם תפקידי בהדסה בפתוח התחום הפסיכולוגי-רפואי, הוליך אותה שנים אחרונות להרבה עבודה עם אנשים הסובלים מתלונות רפואיות. עובדת עם מגוון של טכניקות בעבודת גוף-נפש, ובעבודה התנהגותית וקוגניטיבית על התמודדות עם מחלות וכאב.


עירא הררי פרידמן פסיכולוגית חינוכית מומחית. נשואה ואם לתאומות, תושבת הוד השרון. עובדת בשירות פסיכולוגי חינוכי כפר-סבא ובאופן פרטי. מנחה סדנאות וקבוצות גוף נפש במסגרת המרכז, במסגרת העבודה החינוכית עם צוותי חינוך ותלמידים ובאופן פרטי.אילת וידר כהן חיה בירושלים, נשואה ואם לחמישה. פסיכולוגית קלינית. מרכזת מרפאת גוף נפש במרכז לבריאות האשה ומטפלת ביחידה לטיפול בהפרעות אכילה בקופ'ח מאוחדת בירושלים. משלבת פסיכותרפיה עם מדיטציה והיפנוזה,מתמקדת בטיפול באובדן, טראומה,חרדה ופגיעות מיניות. מנחה סדנאות בכתיבה ומדיטציה בשילוב טקסטים יהודיים. חברה בהנהלה האקדמית של המרכז. אוהבת לעבוד עם ילדים, מתבגרים וצעירים ברוחם.
ד'ר טלי ישראלי-שלו M.D בת 37, נשואה ואם לשלושה, רופאה כללית בהכשרתה, בוגרת הפקולטה לרפואה בבאר שבע. חברת הקהילה האקולוגית בקיבוץ חוקוק על יד הכנרת. עוסקת כיום בטיפולים משלימים פרטניים מתחום הגוף-נפש וההיפנוזה לסובלים ממחלות כרוניות, בהנחית קבוצות מיומנויות גוף נפש, ובהדרכה (סופרויז'ן) למנחים. כמו כן מנהלת פרויקט מפגש יהודי ערבי דרך כלים של גוף נפש. מנהלת אדמיניסטרטיבית של מערכת החינוך הקהילתית לאהבת האדם והטבע בקיבוץ חוקוק.
טלי לבנון נולדה בשוייץ וגדלה בניגריה. היא בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת בר-אילן, בוגרת התוכנית ללימודים מתקדמים בפסיכותרפיה אינטגרטיבית ובעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מהאוניברסיטה העברית.במהלך מלחמת יום כיפור בשנת 1973, טליה שירתה כקצינה בצה'ל ועבדה עם משפחות שכולות וחיילים פצועים. טליה הינה מדריכה לעובדים סוציאליים, עובדת כמטפלת פרטנית, זוגית ומשפחתית ועבדה ביחידה לשיקום אלמנות ואלמנים בסניף הביטוח הלאומי בירושלים. כיום טליה היא מנכ'ל הקואליציה הישראלית לטראומה (ITC), שהוקמה בשנת 2002. הקואליציה הינה ארגון גג של כחמישים תאגידים ויחידים העוסקים בתחום החוסן, מתן מענים לפסיכוטראומה והערכות לחירום, הפועלים למען בניית רצף שירותים לטיפול בטראומה וייטוב המדיניות בתחום זה.כמנכ'ל הקואליציה טליה מקדישה את מירב זמנה לבניית שותפויות שונות בתחום ופיתוח שירותים.


ד'ר מיקי פולאק סיים לימודי רפואה באוניברסיטת תל אביב ב 1978. התמחה בפסיכיאטריה בבית חולים שלוותה.עם זאת עבר הרבה הכשרות ביניהן הכשרות בתחום גוף-נפש, ביופידבק, טיפולים קוגניטיביים-התנהגותיים ועוד.כל זאת, מתוך אמונה כי אין עדיין פתרון אחד ויחיד לכולם. מזה 12 שנה אחראי על יחידה לטיפול בנפגעי טראומה נפשית למיניהם בבית חולים בתל השומר.
עדי פישמן יועצת חינוכית ומנחת קבוצות, מדריכה ביחידה למניעת התעללות ופגיעה מינית במשרד החינוך, מנחה סדנאות וקבוצות להכשרה במיומנויות גוף נפש במסגרת המרכז, במסגרת מהו'ת- המרכז להערכות בחרום בשומרון, ובאופן פרטי.

שריל סולומון


סמדר-רות שמואל מתגוררת בתל אביב, ועוסקת בכתיבה תכנים עסקיים ושיווקיים לחברות וארגונים חברתיים - 'במאמרות כתיבה עסקית'. מנהלת פרויקטים ואדמיניסטרציה בעמותה - 'אשר על הארגון' ומאחורי הקלעים. מלווה את העמותה כמעט מיום הקמתה, שותפה לאתגרים, ושמחה לקחת חלק בביסוסן של מתודות המחברות בין גוף לנפש ברמה האישית והחברתית.

אורית דויטש מרכזת ההרשמה לקורסים ולסדנאות.